Háda Viktor
2018. május 10.  
10.00 –  Regisztráció 
11.30 – 13.00 Svédasztalos ebéd
13.00 – 14.30 I. szekció, üléselnök: Urbányi Zoltán
13.00 – 13.10 Megnyitó, Urbányi Zoltán elnök
13.10 – 13.40 Pongrácz Judit Erzsébet (Humeltis): 3D tumormodellek alkalmazása terápiás antitestek jellemzésében
13.40 – 14.10 Fekete Szabolcs (Genfi Egyetem): A két – dimenziós folyadékkromatográfia lehetőségei terápiás fehérjék vizsgálatára
14.10 – 14.30 Brunyánszki Attila (UD – Genomed): CRISPR\Cas9 módszer alkalmazása és előnyei bioassay sejtvonalak fejlesztésében
14.30 – 15.15 Kávészünet, kiállítók, poszterek
15.15 – 16.40 II. szekció, üléselnök: Batta Gyula
15.15 – 15.40 Medzihradszky Katalin (SZBK): Minden megtörténhet... Mi nehezítheti az összes komponens azonosítását fehérjék emésztési elegyeiben
15.40 – 16.00 Schlosser Gitta (ELTE TTK): Citrullineffektus: új lehetőség a citrullin peptiden belüli pozíciójának megerősítésére a tandem tömegspektrometriás analízisben
16.00 – 16.20 Pál Róbert (Flextra – Lab): The timsTOF Pro with PASEF: Digging deeper into the proteome with record – breaking speed, sensitivity and robustness
16.20 – 16.40 Gali Attila (Waters): LCMS – based Multi – Attribute Monitoring (MAM) of Critical Quality Attributes (CQAs)
16.40 – 17.30 Kávészünet, kiállítók, poszterek
17.30 – 18.40 III. szekció, üléselnök: Pongrácz Judit Erzsébet
17.30 – 17.55 Gál Péter (MTA TTK): A komplementrendszer mint gyógyszerfejlesztési célpont
17.55 – 18.20 Dobó József (MTA TTK): A komplementrendszer lektin és alternatív útvonalának kapcsolata
18.20 – 18.40 Iliás Attila (Richter Gedeon): A komplementrendszer aktiválódásának összehasonlító bioassay vizsgálatai a bioszimiláris ellenanyag fejlesztés során
18.40 – 19.30 Kiállítók, poszterek
19.30 – 22.00 Vacsora és borkóstoló (Kromat Kft. támogatásával)
   
2018. május 11.  
7.30 – 9.00 Reggeli
9.00 – 10.00 IV. szekció, üléselnök: Kacskovics Imre
9.00 – 9.20 Vranesics Anett (PTE – ÁOK): Krónikus stressznek kitett patkányok vizsgálata in vivo diffúziós tenzor képalkotással
9.20 – 9.40 Berente Zoltán (PTE – ÁOK): A vér láthatóvá tétele élő kísérleti állatokban különböző MR – képalkotó módszerekkel
9.40 – 10.00 Csiffáry Gábor (Kromat): Valós idejű anyagcsere vizsgálatok élő sejteken, jelölés nélkül
10.00 – 10.30 Kávészünet, kiállítók, poszterek
10.30 – 11.35 V. szekció, üléselnök: Medzihradszky Katalin
10.30 – 10.55 Bodor Andrea (ELTE TTK): Membrán – peptid kölcsönhatások az NMR – SAXS módszerek tükrében
10.55 – 11.15 Batta Gyula (DE): Természetes eredetű szulfatált oligoszacharid keverékek NMR vizsgálata
11.15 – 11.35 Piotr Wardega (Nanotemper): When protein quality matters: Introducing Tycho NT.6 and Prometheus NT.48
11.35 – 12.00 Kávészünet, kiállítók, poszterek
12.00 – 13.00 VI. szekció, üléselnök: Závodszky Péter
12.00 – 12.20 Szabados Hajnalka (Richter Gedeon): Gazdasejt eredetű fehérjék mennyiségi meghatározása: lehetőségek és hatósági elvárások
12.20 – 12.40 Németh Andrea (Richter Gedeon): Bio – layer interferometria: régi kihívások, új lehetőségek
12.40 – 13.00 Juhász Tamás (Simkon): Biopharma megoldások a Shimadzu – tól
13.00 – 13.10 Zárszó
13.10 – 14.30 Svédasztalos ebéd

Letölthető dokumentumok